Hírek - Érdekességek
A kézfogásról - 2. rész: hogyan keltsünk jó benyomást?
2013.10.30.
Sokakat érdekel a kézfogás jelentése, általános kommunikációs értéke, s más egyéb szempontok a kézfogás kapcsán. Pár szó tehát a kézfogásról.
továbbA kézfogásról - 1. rész: miről informál?
2013.10.05.
Sokakat érdekel a kézfogás jelentése, általános kommunikációs értéke, s más egyéb szempontok a kézfogás kapcsán. Pár szó tehát a kézfogásról.
továbbLáthatóvá válhatnak álmaink
2011.10.09.
Bár még rengeteg a tennivaló etéren, de a neoroscience és a technika fejlődésével már most elképesztő ütemben közelít a tudomány egy régi vágy beteljesüléséhez: belső képeink, álmaink valódi képpé transzponálásához..
továbbElnyomjuk? Ne nyomjuk?
2011.10.04.
Számos történeti adat található arra nézve, hogy az érzelmek, gondolatok elnyomásának, „nem kifejezésének” hatalmas kultusza volt a különböző korszakokban, napjainkig. Formáját tekintve eltérően jelentkezett ez a törekvés a különböző kultúrákban, a törekvés maga azonban a legtöbb helyen megtalálható..
továbbDohányzás és személyiségváltozás
2011.09.13.
Áldás, vagy átok.. A dohány íze és a türelmetlenség érte, tömegek számára jelenti a létezés természetes velejáróját. Régi keletű vita az, hogy a dohányzás hogyan és mennyire káros. Helyesebben a dohányosok és a nemdohányzók ellenérdekeit leképező diskurzus ami élő, a káros hatások már igazoltak. Az újabb elemzési szempontok egyike azonban túlmutat ezen. A dohányzás és a személyiség lehetséges összefüggéseit keresi.
továbbAlszunk – mint hal a vízben?
2011.08.17.
Az ember mindenesetre a teremtés koronája. No nem is szeretnénk vitatni ezt a vaskos tényt, azonban meglepő azonosságok látnak időről-időre napvilágot atekintetben, hogy milyen egyszerű szervezetekben működő mechanizmusok lehetnek nagyon hasonlóak az emberi szervezetben megfigyeltekhez. Most ez a biológiai „párhuzam” a zebradánió nevű, apró halacska lesz..
továbbÉrdekességek a balkezességről
2011.08.04.
Furcsa sorsa van ennek a jelenségnek. Hosszú időn át jelentett korrigálandó viselkedést, akár mindenáron. Hazánkban is ismert megoldás volt generációk számára az ún. „átszoktatás”. Merevebb viselkedési szabályrendszert alkalmazó kultúrákban fel sem nagyon merülhetett kiterjedt megnyilvánulása (pl. a középkori Japán szamurájai)..
továbbPár dolog az alvásról..
2011.07.31.
Az alvást alapvető és lényegi aktivitásnak tekinthetjük, a legtöbb magasabbrendű faj esetében, ugyanígy az embernél is. Az emlősöknél a leginkább, de a madarak, hüllők és halak esetében is szükség van bizonyos mennyiségű alvásra, a funkcionálás érdekében. Az alábbiakban néhány tény és érdekesség következik, az alváshoz kapcsolódóan:
továbbTudta? – A legtöbb döntésünket tudattalanul hozzuk..
2011.07.28.
Azt hihetnénk és talán hisszük, reméljük is, hogy döntéseink kellően előkészített, racionális folyamat eredményei. Jó érzés ez az okos és kompetens ön-élmény. Ha esetleg meg is kérdőjeleződik e tudatosság általános érvényessége bennünk, akkor legalább néhány dimenzióban biztosnak látszik számunkra a racionalitás ereje. Ilyen például a nagyobb értékű műszaki cikkek vásárlása. Susan Weinschenk szerint azonban ebben se legyünk ennyire biztosak..
tovább